KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17155308
nr 1715 5308
Alf Wesström
(1915-1982), Sverige
Oljemålning, Vinterhamn, med dedikation. Signerad, daterad 1947. Olja på duk, 26x38 cm, yttermått inklusive ram: 42x55 cm
Alf Wesström, svensk målare, tecknare och musiker född 1915, död 1982.
Utrop:
500 kr
måndag 4 augusti 2025
kl 20:33:14
Alf Wesström
Läs mer om Alf Wesström